Menu Zamknij

Nasze materiały

Materiały używane do budowy domów dla naszych klientów dobierane są indywidualnie do każdego projektu. Technologię budowy dobieramy wspólnie z klientem, na podstawie oczekiwanego efektu końcowego i stylu domu, terminu realizacji i budżetu.

Projektujemy i wykonujemy budynki w nowoczesnych technologiach, nie boimy się nowinek, przy czym przyświeca nam idea stosowania materiałów z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Mając na uwadze zmiany w przepisach, ale przede wszystkim troskę o klimat, propagujemy rozwiązania, które w toku użytkowania domu pomogą oszczędzać energię i wodę.

To, co nas odróżnia od konkurencji to podejście do estetyki budynków – używamy materiałów, które się starzeją, ale nie zużywają – pokrywają się patyną, mienią się melanżem kolorów, dostosowują swoją barwę do wilgotności powietrza – wynika to ze specyfiki tradycyjnych materiałów budowlanych, których używamy.

To one nadają ostateczny sznyt oraz wyjątkowość budynkom.

W naszych projektach używamy tradycyjnych cegieł ręcznie formowanych, są to cegły gotyckie, zendrówki, glazurowane, płytki, kształtki i inne.

  • Specjalizujemy się również w postarzaniu i unifikacji elewacji z cegieł i płytek
  • Na życzenie klientów realizujemy również elewacje i detal z cegieł współczesnych
  • Zaopatrujemy nasze budowy w kraśnickie cegły z Cegielni Cekobud oraz Ciegielni Hoffmanowskiej.

Każda cegła wypalana w piecu hoffmanowskim z racji zmiennej temperatury paleniska, delikatnie różni się od innych kolorem i fakturą. Dzięki temu na nowych ścianach powstaje nieśmiały melanż kolorystyczny, taki jak na starych, urokliwych budynkach ceglanych.

Propagujemy również wykorzystywanie tynków wapiennych barwionych w masie zamiast malowania ścian farbą kryjącą. Takie tynki nie są jednolite kolorystycznie, nie wyglądają „plastikowo”, również zmieniają natężenie koloru wraz z wilgotnością powietrza – im bardziej wilgotno, tym elewacja ciemniejsza, im bardziej sucho – jaśniejsza.

Do elewacji tynkowanych wykorzystujemy tradycyjne tynki wapienno-trasowe, mineralne, czy cementowo-wapienne.

  • W ramach naszych projektów realizujemy również detale w tynku ciągnionym oraz sztukaterie.
  • W naszych projektach wykorzystujemy materiały od sprawdzonych i uznanych marek, takich jak Remmers, Keim, czy Hufgard Optolith.

Nie uciekamy od malowania farbami elewacji, przy czym proponujemy zastosowanie farb wapiennych do tynków, a farby szwedzkiej do elewacji z drewna.

Nie boimy się również elewacji drewnianych, wiedząc jak zabezpieczyć je przed wpływem wilgoci za pomocą materiałów używanych w renowacji jachtów. Dodatkowo możemy sprawić, by deski wyglądały jak wyciągnięte ze starej kurpiowskiej stodoły, były postarzone w sposób finezyjny, jak również tworzyły koronkowe wykończenie ściany, jak to bywa w świdermajerach.

Uważamy, że jeżeli lokalizacja uzasadnia takie zastosowanie, doskonałym materiałem jest kamień. Świetnie sprawdza się opoka – kamień który kojarzą Państwo z Kazimierza nad Wisłą, doskonale wygląda piaskowiec czy wapień.

Używamy kamienia naturalnego wydobywanego w Polsce.

  • Wykonujemy elewacje i detal w kamieniu.
  • Korzystamy z polskich piaskowców, wapieni, opok, granitów.

Niesamowicie ważnym elementem jest stolarka okienna i drzwiowa, by jej stylistyka pasowała do projektu, jaki Państwo wybiorą, a wykonanie stało na wysokim poziomie.

Pamiętamy też o innych pracach stolarskich, między innymi o okiennicach – może zdecydują się Państwo na ich zastosowanie. Okiennice świetnie sprawdzają się jako zabezpieczenie przed słońcem i niechcianymi gośćmi, zarówno te zewnętrzne i wewnętrzne.
Pokrycie dachowe to również ważny element. Może być to blacha – może tytan- cynk, może miedziana, a może ocynkowana. Często świetnie sprawdza się dachówka – przy czym tak jak w przypadku cegieł, również wypalana w piecu węglowym. 
Nie możemy zapomnieć również o rzemieślnikach, z którymi każdy z nas współpracuje od lat – są to sztukatorzy, metaloplastycy i konserwatorzy.